JAK SKUTECZNIE ZADBAĆ O BUTY SKÓRZANE?

Opublikowany przez: Patrycja Lewandowska W kategorii: Aktualności SOHO Publikacja: komentarz: 0 Odwiedziny: 183

JAK SKUTECZNIE ZADBAĆ O BUTY SKÓRZANE?

Zima zbliża się wielkimi krokami, zapewne wiele osób z was wie jaka szkodę może wyrządzić sól drogowa na chodnikach waszym ulubionym butom. Do innych czynników, które trwale mogą uszkodzić wasze buty należy również śnieg, a nawet deszcz. Błoto, a także wszechobecny kurz powodują zabrudzenia, które mogą poważnie uszkodzić skórę obuwia. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja oraz odpowiednia impregnacja obuwia.

Najwięcej szkody dla waszych ulubionych botków lub kozaków może wyrządzić wilgoć. Mokre buty stracą swój pierworodny kształt, a często zdarza się, że kolor obuwia straci swój pigment. W czasie mrozów skóra po przemoczeniu może stracić swój kształt i kolor nieodwracalnie.

W takiej sytuacji należy odpowiednio zabezpieczyć buty niż później walczyć ze skutkiem zaniedbań.

IMPREGNACJA OBUWIA, NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE!

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które doskonale poradzą sobie z impregnacja obuwia szczególnie zaraz po zakupie. W naszym sklepie sohobyty.pl, znajdziecie środki do impregnacji obuwia, skóry licowej, a także zamszu czy nubuku. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie impregnatu do rodzaju obuwia. Dokładnie sprawdź lub dopytaj sprzedawcę z jakiej skóry wykonane zostało obuwie i kup środek dedykowany do Twoich butów. Pamiętaj, że źle dobrany impregnat może uszkodzić skórę buta.

JAK NALEŻY PRZYGOTOWAĆ BUTY DO IMPREGNACJI?

Obuwie nowe należy zabezpieczyć zaraz po zakupie, przed pierwszym założeniem, w przypadku butów już użytkowanych należy je dokładnie wyczyścić, tu doskonale sprawdzi się Coccine Antiacqua lub Nano strong protection. Do czyszczenia obuwia wybierz odpowiedni środek, który nie zniszczy obuwia, za pomocą miękkiej gąbki lub ścierki wyczyść dokładnie powierzchnie obuwia możesz użyć specjalnego szamponu do obuwia tj. Coccine nano shampo. W przypadku butów z zamszu lub nubuku, czyszczenie należy wykonać szczoteczka do tego przeznaczona. To delikatny materiał, który może szybko ulec zniszczeniu, w przypadku nieodpowiedniej pielęgnacji.

Obuwia nie powinno się suszyć na kaloryferze, kominku itp., najlepiej jeśli pozwoli się im wyschnąć w temperaturze pokojowej. Ważne w trakcie czyszczenia obuwia są wkładki, przykry zapach łatwo możesz usunąć posypując je soda oczyszczona lub preparatem do tego przeznaczonym tj:

JAK IMPREGNOWAĆ OBUWIE?

Kiedy buty są dokładnie wyczyszczone możecie przejść do procesu impregnacji. Zanim jednak zaczniesz je impregnować przed wilgocią, warto użyć środków do odżywienia skóry np. balsamu z woskiem pszczelim lub pasty, a nawet olejku. Tego typu środki najlepiej nakładać aplikatorem dołączonym do pasty lub za pomocą miękkiej ścierki. Dzięki temu zabiegowi skóra w obuwia odzyska swoje właściwości oddychające.

W przypadku butów z zamszu, nubuku lub weluru należy używać środków w sprayu, technika impregnacji taka sama jak w obuwiu licowym z zachowaniem 15 cm dystansu od obuwia. W tym rodzaju skóry polecamy użyć Coccine Nano ravivant, który zachowa odpowiedni kolor, a następnie Coccine nano strong protection.

Po całej pielęgnacji możecie się cieszyć swoimi ulubionymi butami przez długie lata. Dowiedz się więcej na naszej stronie lub zadzwoń i zapytaj sprzedawcy.

 

Powiązane tagami:

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Sobota Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Shopping Cart

Zarejestrowano nowe konto

Masz juz konto?
Zaloguj sie Lub Resetuj hasło